Hakkımızda

Değerli, Özteknik Rulman A.Ş. Dostları,
1986 yılında kurulan ÖZTEKNİK RULMAN A.Ş; kurulduğu günden bu günlere siz değerli dostlarımıza en iyi hizmeti verme gayreti içerisinde oldu.
Her geçen gün inançla, yılmadan ve azimle siz değerli müşterilerimize, “kazandırmadan kazanma, kazandır ve kazan” prensiplerimizle birlikteliğimizi devam ettirdik ve devam ettirme kararlılığımızı sürdürmekteyiz.

Sanayimize ve siz değerli dostlarımıza katkıda bulunmanın gururunu, mutluluğunu hep beraber yaşadık. Özteknik Rulman A.Ş. olarak kuruluşumuzdan bugüne kadar her sattığımız ürünün arkasında durduk. Bilgi ve tecrübelerimiz doğrultusunda kalitesine güvenmediğimiz hiçbir ürünü satmadık.
Firmamız rulman ve tüm güç aktarım ürünlerinde hazır stokları ve geniş ürün yelpazesi ile müşterilerimize anında teknik çözüm sunmaktadır. Güç aktarım ürünlerinden; motor, redüktör, rulman, kayış, kasnak, dişli, zincir, yağ keçesi, sanayi tekeleri, lineer ray, lineer araba, segman ve diğer tüm tamamlayıcı ürünler ile müşterilerimize hizmet sunmaktayız.

Firmamız alanında en iyi olan rulman ve güç aktarım ürünlerinin distribütörlüğünü yapmaktadır. Distribütörlüğünü yaptığımız rulman markalarından biri de Timkendir. Timken özel tasarım rulmanlar; hassas toleranslarla, özel iç geometrilerle, kaliteli malzemelerden üretilir. Konik, oynak makaralı, silindirik, eksenel ve bilyalı rulmanları, minyatür ve hassas rulmanları, kaymalı yatak burçlarını ve yataklı rulman ünitelerini içeren özel tasarım rulmanlarımız, tutarlı ve güvenilir şekilde yüksek performans sunar.

Özteknik Rulman, ARB rulmanlarının Türkiye’de tek ve yetkili distribütörüdür. ARB, Hindistan’ın başlıca rulman üreticilerinden biridir. 1990’da kurulan şirket, konik makaralı rulman, bilyalı rulman, silindirik makaralı rulman, yuvarlak makaralı rulman, debriyaj rulmanı, iğneli rulman, yataklı rulman, su pompası rulmanı, tek sıralı bilyalı rulman, açısal bilyalı rulman üretmektedir. Bu rulmanların, dizel motorlar, makine araçları, vinçler, su pompası montajı, tekstil ve tarım araçları, elektrik motorları, fanlar, bulaşık makineleri, kağıt üretim makineleri gibi otomotiv ve sanayi alanlarında uygulamaları vardır. ARB rulman ayrıca ürettiği ağır vasıta, hafif ticari, binek araç ve iş makinesi rulmanlarında da hem kaliteli hem uygun fiyata sahiptir.

Distribütörlüğünü ve bayiliğini yaptığımız markaların seçimini yaparken her şeyden önce müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik olması için, firmamız bünyesinde bulunan teknik mühendislik ekibimizle, rulman seçimi, hesaplama işlemleri, takma – sökme, yağlama, depolama ve diğer tüm teknik konularda müşterilerimizin bilgilendirilmesi için seminerler ve toplantılar düzenlemekteyiz.
Ülkemiz ve sanayimizin aydınlığı için, inanan ve güvenen siz değerli dostlarımızla işbirliği içerisinde, birbirimizden aldığımız tecrübe ve pozitif enerji ile birlikte kalkınmamız için güç birliği oluşturmaktayız.“ Her zaman birlik beraberliğe doğru…”
Saygılarımızla,
Yönetim Kurulu Başkanı
İbrahim AZMAN